Turnuva, Barça ekibinin sahibi olduğu Calle Industria sahasında yapıldı.

Onları 4’le Espanyol, 3’le Real Unión, ikişer ile Real Sociedad, Betis ve Deportivo ve bir seferde kazanan dört kulüp: Mallorca, Racing de Irún, Arenas de Getxo ve Vizcaya, 1902’de ilk şampiyondu.

Camp Nou takımını rekorunda 14 şampiyonlukla terk eden şimdiye kadarki Barça koçunun erdemli çemberini kapatan mükemmel bir son dokunuş.

05/25/2012

Yasa 26/05/2012, 16: 02’de CEST

Alba Martin

BAŞLAMAK İÇİN ÜÇLÜ

Her şey 13 Mayıs 2009’da ‘Pep Team¿ Copa del Rey’in finalini Mestalla’da Athletic’e karşı 4-1 rahat bir skorla kazandıktan sonra ilk unvanını cennete yükselttiğinde başladı. Guardiola, bunun her şeyin yalnızca başlangıcı olduğunu hayal edemezdi. Ve günler sonra Barça, ebedi rakibi Real Madrid’den 9 puan daha fazla 87 puan ekleyerek Ligi fethedecekti. Buna ek olarak, azulgranas, Manchester United’a karşı (2-0) bir futbol banyosu ile Roma’daki tarihlerinde üçüncü Şampiyonlar Ligi’ni kazandıktan sonra zafere dokunarak bitirecekti.

Aylar sonra, Pep’s Barça’nın ikinci sezonu başlamışken, Katalanlar üçlüye İspanyol Süper Kupası, Avrupa Süper Kupası ve Dünya Kulüpler Kupası’nı da ekleyerek aynı yıl tüm resmi yarışmaları kazanan ilk takım oldu.

BARÇA, LİG UNVANINI YENİDEN GEÇERLİDİR

Sonraki sezon, ‘Pep Takımı’ iyi çalışmasını durdurmaz ve lig şampiyonluğunu yeniden onaylayarak İspanya Ligi skor rekorunu 99 puanla kırar. Ayrıca Barça koçu, oyuncularının Sevilla’ya karşı ikinci İspanya Süper Kupası’nı kazandığını da görüyor. Barça koçu olarak sekizinci unvanı.

BARÇA İÇİN DÖRDÜNCÜ ŞAMPİYONLAR

Geçen sezon (2010-2011) Guardiola’nın Barça’sı, 2009’da elde edilen üçlüyü eşitlemenin eşiğinde olduğu bir rüya sezonunu bir kez daha tekrarladı. Ve Katalanlar, Copa del Rey hariç tüm yarışmaları kazandı. Real Madrid, uzatmalarda karar verilen heyecan verici bir finalde onu yendi. Katalanların kulüp tarihinde yine Manchester United’a (3-1) karşı dördüncü Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı Londra’da Barça’nın zaferi özellikle duygusaldı. Madrid’e karşı İspanya Süper Kupasının, Porto’ya karşı Avrupa Süper Kupasının ve Dünya Kulüpler Kupası’nın başarısı, Guardiola’nın 2011’i beş şampiyonlukla kapatmasını sağlayacaktı. Santpedor teknisyeninin kişisel hesabında on üç.

SON BROŞ OLARAK KUPA

Ancak Guardiola’nın başarı ile olan aşk ilişkisinin hala bir bölümü daha kaldı. Bu Cuma günü Madrid’de yaşadı, Barça koçunun başladığı gibi erdemli çevresini kapattı: Copa del Rey finalinde Athletic’e karşı yeni bir zaferle. Barça tarihinin en iyi koçuna veda etmek için mükemmel bir son dokunuş. 

1 inci. SEZON 1909 – 1910: Geri dönüş ve alirón        

18.05.2012

05/19/2012 tarihinde 04:01 CEST

David salinas

Turnuva Mayıs 1910’da Madrid’de oynandı ve İspanya Kulüpler Federasyonu tarafından düzenlendi. Müsabaka, FC Barcelona, ​​RC Deportivo ve İspanyol FC de Madrid arasındaki bir ligden oluşuyordu. Galiçyalıları yenen Katalanlar ve Medresenler son güne 2’şer puanla ulaştı. Kupayı kazanan Barça 3-2 galibiyet almasına rağmen 0-2 yenmek zorunda kaldı. Şampiyon takım Solà’dan oluşuyordu; Bru, Amechazurra; Arseni Comamala, Peris, Grau; Charles Wallace, Percival Wallace, Carles Comamala, Rodríguez ve Forns. Goller Charles Wallace (58) ve Carles Comamala (70 ve 89) tarafından imzalandı.

2. SEZON 1911 – 1912: Evde başlık

Kupa finaline ilk kez Barcelona ev sahipliği yapıyordu Turnuva, Barça takımına ait Industria Caddesi’nde yapıldı. FC Barcelona, ​​finalde Madrid İspanyol Jimnastik Topluluğu ile karşılaşmak için yarı finalde İspanya FC de la Ciudad Condal’ı 3-0 eledi. Anekdot, Paskalya’daki son çatışmanın kutlanmasına izin vermeyen Barselona Sivil Valisi tarafından yapıldı. Bir hafta sonra yerel takım Madrid’i rahat bir şekilde 2-0 yendi. Şampiyonlar Reñé ile oynadı; Irízar, Amechazurra; Berdié, Alfred Massana, Peris; Forns, Estévez, Rodríguez, Morales ve Armet. Alfred Massana (43) ve Rodríguez (85) gol attı.

3 üncü. SEZON 1912 – 1913: Üç maç, bir şampiyon

1909-1910 sezonunda olduğu gibi iki şampiyonluk vardı. FC Barcelona, ​​Real Unión de Clubs tarafından organize edilen ve son dakika kayıpları nedeniyle Real Sociedad de San Sebastián ile yüz yüze karşılaşan maçı oynadı. Finale daha fazla tutarlılık kazandırmak için iki maç üzerinden oynandı, ancak ikisi de berabere bitti: 2-2 ve 0-0. Her takım 2 sayı attı. Industria Caddesi sahasında üçüncü bir düello yapıldı. Ve Reñé’yi sıralayan FC Barcelona 2-1 tarafından kazanıldı; Irízar, Amechazurra; Castejón, Alfred Massana, Bori; Forns, Oller (Alcántara, 44), Berdié, Apolinario ve Peris. Hedefler Berdié (33) ve Apolinario’nun (35) çalışmalarıydı. Barça Rezola’nın attığı 0-1’i 12 ile kaldırdı.

4. SEZON 1919 – 1920: Beltrán de Lis cezası

Real Unión Club de Irún (çeyrek finalde) ve Sevilla (yarı finalde, Endülüslerin görünmemesi nedeniyle oynamamalarına rağmen) finale kadar Barça’nın engelleri oldu. Athletic’ın beklediği Gijón’da oynanan bir final. Barça, Martínez’in (70) ve Alcántara’nın (80) gollerini 0-2 kazandı. Şampiyonlar Zamora idi; Yemek, Galiçya; Torralba, Sancho, Samitier; Viñals, Sesúmaga, Martínez, Alcántara ve Plaza. Ancak 10. dakikada Koma’dan gelen bir ceza o sırada çok fazla toz toplayacaktı. Laca atışı yaptı ve gol attı, ancak hakem Enrique Beltrán de Lis, Germán Echevarría’nın devam edip bölgeye erken girmesi için maçı iptal etti. Athletic’a faul çaldı!

5. SEZON 1921 – 1922: Alcántara hakeme güvenmiyor

Barça’nın kaptanı Alcántara, Vigo’da Coya sahasında finale başlamadan birkaç dakika önce hakemden belgeleri istedi … Barça-Real Unión Club de fısıldayacak olan Fransız Bay Balvay’ı kimse bilmiyordu. Irún. Galyalı ona dönüp “Enchanté” dediğinde Alcantara’nın şüpheleri ortadan kalktı. Jack Greenwell’in takımı Torralba (25), Samitier (42), Alcántara (44 ve 86) ve Gracia’nın (81) golleriyle harika bir maç oynadı ve 5-1 kazandı. Şampiyon takım Zamora’dan oluşuyordu; Planas, Surroca; Torralba, Sancho, Samitier; Piera, Martínez, Gracia, Alcántara ve Sagi.

6. SEZON 1924 – 1925: Yarım saatte çözüm

Final Sevilla’da Avenida Reina Victoria sahasında oynandı ve Barça, Arenas Club de Getxo’yu 2-0, Samitier (9) ve Sancho’nun (34) gollerini yendi. Barcelona oyuncuları, Valencia ve Stadyum ile ligi ve Atlético de Madrid’e karşı (eşitlik bozma maçında) yarı finalleri geçtikten sonra finale ulaştı. Final, o zamanlar güçlü bir kadro olan Ralph Kirby’nin takımı için rahattı. Sahaya atlayan 11’e bir bakın: Platko; Planas, Walter; Torralba, Sancho, Carulla; Piera, Arnau, Samitier, Alcántara ve Sagi.

7. SEZON 1925 – 1926: Uzatma sonrası şampiyonlar.

Ligde Zaragoza ve Levante, çeyrek finalde Real Madrid (1-5 ve 3-0!) Mağlup oldular. Yarı finalde Real Unión Club de Irún yarıkta kaldı (tek maç) ve finalde rakip Atlético de Madrid oldu … Şampiyona karar verecek düello Mestalla’da oynandı ve Katalanlar 3-2 kazandı. uzantı. Samitier (60) ve Just (64) karşısında 0-2’lik bir seviye atladılar ve uzatma süresinde Alcántara nihai sonucu imzaladı. Kirby’nin takımı Platko oynadı; Planas, Walter; Torralba, Sancho, Carulla; Sadece, Piera, Samitier, Alcántara ve Sagi. 5.000 kadar Barça taraftarı, takımlarıyla mükemmel bir birliktelik içinde olmak için Valencia’ya gitti.

8. SEZON 1927 – 1928: Santander’deki o üçlü final …

FC Barcelona, ​​Kupa şampiyonu olmak için on yedi maç oynamak zorunda kaldı. Real Sociedad, Real Unión Club de Irún, CD Europa, Iberia SC ve CD Patria ile ligde on, Oviedo (çeyrek final) ile iki, Alavés (yarı final) ile iki ve Real Sociedad’a karşı üç, iki eşitlik bozma gerektiren bir finalde. Bire iki beraberlikten sonra (Platko ilk maçta sakatlandı ve Rafael Alberti ona bir ode adadı), üçüncü çekicilik oldu: 3-1. Üç maç Santander’de oynandı ve son olarak Barça Llorens ile oynadı; Walter, Mas; Guzmán, Castillo, Carulla; Piera, Sastre, Samitier, Arocha ve Sagi. Teknik direktör Romà Forns’du (kulübün eski oyuncusu) ve goller Samitier (9), Arocha (20) ve Sastre (26) tarafından işaretlendi.

9. SEZON 1941 – 1942: Bir haftada unvan ve kurtuluş

FC Barcelona’nın, diktatör tarafından bağışlandığı için artık Generalissimo’dan Kupayı tekrar kazanması 14 yıl sürdü. 1942’de oldu. Katalan takımı, finalde uzatmalarda 4-3 kazandıkları Athletic Club’a karşı final oynamadan önce yol kenarı Terrassa, Sevilla, Espanyol ve Valencia’yı terk etti. Düello 3-3, Escolà (20 ve 59) ve Martín (51) gollerle sona erdi. Uzatmada Martin tekrar gol attı (101). Miró oynadılar; Zabala, Benito; Raich, Rosalem, Llácer; Sospedra, Escolà, Martín, Balmanya ve Bravo. Bir hafta sonra Barça, Murcia’ya karşı İkinci’ye düşmemek için yükseldi ve kategoriyi kurtardı …

10. SEZON 1950 – 1951: Kubala, nihayet

Macarların millileştirilmesi gelmişti ve sonunda Barça ile resmi çıkışını yapabildi. Sevilla-Barça (1-2) Kupası’nda Nervión’daydı Katalan takımı turnuvaya sağ ayakla başladı ve kazandı. Sevilla, Atlético Tetuán ve Athletic Club devrildi. Real Sociedad Madrid finalinde bekliyordu. Ama rakibi değildi: 3-0. César (32 ve 65) ve Gonzalvo III (44) onların yerine bir şeyler bıraktı. Daucik’in ekibi bir kasırgaydı: Ramallets (Velasco, 87); Calvet, Biosca, Segarra; Gonzalvo III, Martín; Seguer, Kubala, César, Aldecoa ve Nicolau. Kusursuz kupa kampanyası: 7 oyun, 6 galibiyet ve 1 çekiliş; 17 goldbets.top gol ve sadece 4 karşı.